pedodoncja

Pedodoncja
Pedodoncja to dział stomatologii zajmujący się diagnostyką, profilaktyką, a także leczeniem naszych najmłodszych pacjentów. Przyczyną jego wyodrębnienia jest odmienna budowa zębów i narządów żucia u dzieci i młodzieży, która powoduje konieczność zastosowania wyjątkowych metod postępowania.

We współczesnym świecie bardzo istotne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat korzystały z profesjonalnej opieki stomatologicznej.

W ArtDental stomatologia dziecięca jest praktykowana w przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze. Dzięki temu nasi mali pacjenci nabierają pozytywny stosunek do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dlaczego u nas? Co nas wyróżnia w stomatologii dziecięcej?
•Każdy zatrudniony w ArtDental stomatolog to specjalista z doświadczeniem w pracy z najmłodszymi pacjentami. Nasi lekarze dysponują m.in. specjalnymi materiałami do leczenia zębów mlecznych.
•Z myślą o komforcie dzieci zatrudniamy również asystentki, które udzielają konsultacji i doradzają rodzicom, jak prawidłowo dbać o rozwój zębów i szczęki u ich dzieci. Szkolą one również naszych najmłodszych pacjentów w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.
•Pracujemy na najnowocześniejszych narzędziach i materiałach renomowanych firm, które są liderami w swojej branży. Nie godzimy się na kompromisy w kwestii jakości. Nasi stomatolodzy dziecięcy mają do dyspozycji absolutnie wszystko, co jest im potrzebne do profesjonalnego wykonywania swoich obowiązków.
•W obszarze ortodoncji dzieciom możemy zaproponować szereg rozwiązań: od metody ‘Trainer’ – preortodontycznego leczenia, które odpowiednio kształtuje łuki zębowe i przeźroczyste nakładki ustawiające zęby, leczenie wad zgryzu, aż po wyjątkowe, niewidoczne leczenie aparatem ortodontycznym IncognitoTM. Każdego dnia rodzice wraz z dzieckiem mogą obserwować coraz bardziej widoczne efekty i coraz piękniejszy uśmiech.
• Stosujemy znieczulenie bezigłowe Injex, co gwarantuje bezbolesne przeprowadzenie iniekcji.

W ArtDental w przypadku zabiegów zachowawczych, ortodontycznych oraz protetycznych jest wykorzystywany gaz rozweselający – pozwala to na zapewnienie komfortu psychicznego oraz pokonanie bólu. Podtlenek azotu wywołuje fizyczne odprężenie, oszołomienie, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Pod wpływem gazu rozweselającego pacjenci nie odczuwają bólu oraz strachu.

Dlaczego ma to tak ogromne znaczenie, aby dziećmi zajmował się lekarz z odpowiednimi kwalifikacjami?

W przypadku osób dorosłych wizyta w gabinecie stomatologicznym sprowadza się do wykonania zabiegu. Natomiast kiedy Pacjentem jest dziecko, poza samym zabiegiem lekarz musi posiadać również fachową wiedzę jak przyjąć młodego Pacjenta, aby nie bał się usiąść na fotelu, jak wykonać zabieg, kiedy się ciągle porusza, niecierpliwi lub boi, jak przewidzieć wszystkie jego reakcje, aby wizyta odbyła się w sposób bezpieczny, a dziecko nabrało zaufania do lekarza.

Stomatolog dziecięcy musi być przygotowany zarówno na rozmowę z młodym Pacjentem, jak i posiadać fachową wiedzę odnośnie wyboru optymalnego programu dla młodej osoby posiadającej zęby mleczne.