Zaciskanie zębów
Zaciskanie zębów bardzo często pozostaje niezdiagnozowane, ponieważ jest problemem trudnym do wykrycia – nie zawsze towarzyszy mu zgrzytanie, nie ma więc jakichkolwiek śladów na uzębieniu.
W Centrum Stomatologicznym ArtDental posiadamy długoletnie doświadczenie w diagnozowaniu oraz leczeniu zaciskania zębów oraz problemów z nim powiązanych.
Nadmierne zaciskanie zębów jest powszechnym problemem. Zęby zaciskamy często w nocy, podczas snu, nie zdając sobie z tego sprawy. Ten niekontrolowany nawyk może być przyczyną dolegliwości takich jak:
– nadwrażliwość zębów,
– sztywnienia karku,
– ból szczęki i jej okolic,
– napięciowe bóle głowy,
– migrenowe bóle głowy.

Leczenie zaciskania zębów jest całkowicie bezbolesne oraz bardzo skuteczne. Polega ono na zastosowaniu specjalnej, indywidualnej szyny zgryzowej. Szyna jest zakładana na noc, a jej budowa powoduje, że nieświadome zaciskanie zębów jest praktycznie niemożliwe. Jej regularne stosowanie powoduje osłabienie powodowanych przez zaciskaniem zębów dolegliwości, a po upływie pewnego czasu zanikają one w ogóle. Ostatnim etapem terapii zaciskania zębów jest protetyka odtwórcza, ortodoncja lub stomatologia zachowawcza.