dietetyka i psychodietetyka

Dietetyka i psychodietetyka
Nasi Pacjenci często skarżą się na różne dolegliwości, które tłumaczą dziedziczeniem. Są przekonani, że chorują ponieważ w rodzinie występuje: otyłość, choroby serca, cukrzyca czy nowotwór, a więc zostali „wyposażeni” w nie genetycznie. Codzienna, często monotonna i nieprzemyślana dieta, ma zgubny wpływ na funkcjonowanie poszczególnych narządów, czy całych układów (np. pokarmowego, nerwowego lub krwionośnego). Dopiero tu daje o sobie znać genetyka – to ona wybiera najsłabsze ogniwo.
Dziś już nie mamy wątpliwości, że powyższe schorzenia to choroby cywilizacyjne i w bardzo dużym stopniu dietozależne, a ich fundamentalną przyczyną jest długotrwałe, nieprawidłowe odżywianie. A więc: „Twoje zdrowie w Twoich rękach” a ściślej rzecz ujmując, „na Twoim talerzu”.
Naszym celem jest zadbanie o organizm naszych Pacjentów i ich kondycję tak, by czuli się dobrze i odnosili trwałe sukcesy w walce ze zbędnymi kilogramami i złym samopoczuciem, dlatego w naszej praktyce oferujemy Państwu pomoc wykwalifikowanych dietetyków, którzy pomogą skomponować indywidualną, odpowiednią do wieku, sytuacji życiowej i personalnych potrzeb, wyważoną i optymalną dietę w oparciu o naturalne składniki. Podpowiemy: co?, kiedy? i jak? bezpiecznie jeść, a także pomożemy wyeliminować ewentualne nieprawidłowe nawyki żywieniowe często powielane od pokoleń.
Nasz dietetyk w swojej pracy umiejętnie łączy mądrość tradycji z najnowszymi zdobyczami techniki. Ustalając indywidualny program dla każdego Pacjenta rozpoczynamy od najważniejszego badania pozwalającego naszym ekspertom (dietetykom) precyzyjnie ustalić, z jakimi produktami organizm sobie nie radzi, a konkretnie, które z nich układ odpornościowy rozpoznaje jako toksyczne, a więc niebezpieczne. Wynik testu na nietolerancję pokarmową pozwala na skuteczne wyeliminowanie z diety tylko tego, co Pacjentowi szkodzi. Nasza skuteczność polega na precyzyjnym rozpoznawaniu i skutecznym eliminowaniu nie tyle objawów, co przede wszystkim przyczyn zaobserwowanych dolegliwości. Jeżeli wyeliminujemy przyczynę – objawy ustąpią same.
Kolejnym istotnym badaniem, które Państwu oferujemy, a które dostarcza nam wielu istotnych informacji dotyczących kondycji zdrowotnej naszych pacjentów jest specjalistyczne badanie żywej kropli krwi.

  Dzięki niemu jesteśmy w stanie określić między innymi:

 • Poziom sił witalnych i obronnych organizmu,
 • Stopień aktywności białych krwinek odpowiedzialnych za obronę organizmu przed bakteriami i wirusami,
 • Stopień zakwaszenia organizmu,
 • Obecność grzybicy, która przejawia się zmęczeniem, nieprzyjemnym zapachem z ust, problemami ze strony układu pokarmowego, problemami skóry, a nawet depresją,
 • Jakość czerwonych krwinek, które odpowiadają za transport tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu i tym samym bezpośrednio wpływają na ilość energii, którą dysponujemy,
 • Obecność ciężkich toksyn, które bardzo ciężko usunąć z organizmu zwłaszcza jeśli chodzi o związki metali ciężkich,
 • Obecność pasożytów, które odbierają nam energię, stale zatruwają swoimi odchodami krew i cały organizm oraz bardzo często są przyczyną wielu groźnych chorób,
 • Złogi stresowe, które są dowodem na to, że tempo współczesnego życia i związany z tym stres odbijają się bezpośrednio na naszym zdrowiu i samopoczuciu,
 • Złogi cholesterolowe, które są początkiem miażdżycy i innych chorób naczyniowych, w wyniku których umiera w tej chwili najwięcej osób na świecie!
 • Stan narządów wewnętrznych m.in. wątroby i śledziony,
 • Niedobór kwasu foliowego, witaminy B12 i żelaza,
 • Ryzyko zawału serca i problemów zatorowo – zakrzepowych.

mgr_dietetyk
mgr Marcin Skrzypczak

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania, mam duże doświadczenie w indywidualnej pracy z pacjentem. Efektem prowadzonej przeze mnie terapii żywieniowej jest nie tylko normalizacja masy ciała, ale również poprawa stanu zdrowia, samopoczucia i trwała zmiana nawyków żywieniowych. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie wydziału Dietetyki oraz Planowania Żywieniowego. Obecnie jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Polskiego Stowarzyszenia Praktycznej Terapii Otyłości. Niezależnie od tego uczestniczę w konferencjach naukowo-szkoleniowych organizowanych w kraju i za granicą.
W ramach spotkań z moimi pacjentami doradzam również w zakresie doboru odpowiedniej aktywności fizycznej, planu treningowego oraz odpowiedniej suplementacji. Specjalizuję się w diecie dla alergików i nietolerancjach pokarmowych, zaburzeniach mikroflory jelit, grzybicy przewodu pokarmowego, zakażeń pasożytniczych oraz autyzmie i schorzeniach układu ruchu. Lubię pracę z ludźmi. Kontakt z pacjentem sprawia mi radość, a pozytywne efekty pracy są źródłem satysfakcji.