peeling

Peeling medyczny
Jeden z najpopularniejszych i nieinwazyjnych zabiegów dermatologii estetycznej. Dzięki niemu możemy wpływać na poprawę kondycji skóry poprzez złuszczanie naskórka z równoczesnym wprowadzaniem substancji leczniczych lub pielęgnacyjnych. Po indywidualnym opracowaniu kuracji pod kątem różnych problemów natury dermatologicznej i estetycznej peeling lekarski znajduje wskazanie przy: trądziku, bliznach, łojotoku, przebarwieniach, zmarszczkach, utracie jędrności i elastyczności skóry, rozszerzonych porach, utracie blasku i świeżości skóry.

Nasi specjaliści pomogą państwu w wyborze najwłaściwszego rodzaju peelingu. Może to być: peeling chemiczny, który polega na zastosowaniu różnych związków chemicznych powodujących złuszczenie a następnie regenerację naskórka lub skóry właściwej. Najczęściej stosowane związki to: AHA (alfa-hydroksykwasy), BHA (beta-hydroksykwasy), TCA (kwas trójchlorooctowy).
Peeling kwasem glikolowym jest zabiegiem głęboko oczyszczającym skórę twarzy przeprowadzanym w celu redukcji zmarszczek powierzchniowych, przywrócenia jej elastyczności i jędrności oraz w leczeniu trądzika pospolitego i blizn potrądzikowych. Zadaniem peelingu jest również usuwanie przebarwień.

Peeling kwasem TCA jest wykorzystywany w zabiegach zarówno powierzchniowego jak i głębokiego złuszczania skóry. Peeling powierzchniowy służy poprawie jej napięcia oraz jest metodą walki z trądzikiem pospolitym, natomiast głębokie złuszczanie ma działanie odmładzające, niweluje blizny zanikowe, ułatwia usuwanie znamion, a także zmniejsza efekty innych zaburzeń pigmentacyjnych. Zabieg przy zastosowaniu kwasu glikolowego składa się z 4 etapów i polega na aplikowaniu preparatów o różnych stężeniach co pozwala zwiększać intensywność oddziaływania na skórę. Dobór stopni stężenia jest uzależniony od rodzaju cery i leczonych zaburzeń. Dzięki temu, poza działaniem złuszczającym, uzyskuje się efekt rozjaśnienia, nawilżenia czy odmłodzenia skóry.

W naszym gabinecie korzystamy z najlepszych produktów renomowanej firmy FILORGIA oraz XYLOGIC.
Peelingi lekarskie przeprowadzane są w serii zabiegów, których liczbę warunkuje charakter problemu i potrzeby pielęgnacyjne skóry pacjenta. Zwykle są one wykonywane minimum co 7, a maksymalnie co 14 dni przez okres 2-3 miesięcy. Uzupełnieniem wszystkich zabiegów wykonywanych w gabinecie jest stosowanie odpowiednich preparatów w domu.