Chirurgia
Leczymy kompleksowo naszych pacjentów i staramy się wybrać jak najbardziej efektywną drogę prowadzącą do ustalonego z pacjentem celu leczenia. Od wielu lat wykonujemy w naszej praktyce zabiegi chirurgiczno – stomatologiczne, które czasami poprzedzają leczenie implantologiczne, ortodontyczne, protetyczne, a nawet zachowawcze. Wykonywane przez nas zabiegi chirurgiczne to szeroka gama zabiegów koniecznych do zapewnienia naszym pacjentom kompletnego leczenia m.in.:
– odsłonięcie zęba zatrzymanego,
– plastykę dziąsła,
– podcięcie wędzidełka,
– wyłuszczanie torbieli,
– germectomię,
– augmentację poekstrakcyjną lub przed zabiegiem implantacji,
– podniesienie dna zatoki szczękowej.

Chirurgicznie rozwiązujemy trudne przypadki ekstrakcji: zęby zatrzymane, schowane w kości, złamane pod dziąsłem i podobne. Przed zabiegiem chirurgicznym przeprowadzamy tomografię komputerową w celu zobaczenia przestrzennego ułożenia zęba i uniknięcia komplikacji przy przeprowadzaniu zabiegów ekstrakcji (usuwania) zębów.

Przeprowadzany przez nas zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej, polega na odtworzeniu kości przez okno w bocznej ścianie szczęki i umieszczeniu w miejscu powstałej przestrzeni sztucznej kości. Dno zatoki podnosi się w celu odbudowy koron górnych zębów zakładanych na implanty. Sposób usunięcia i precyzyjne jego wykonanie ma kluczowe znaczenie dla następnych kroków leczenia i ostatecznego estetycznego wyglądu pacjenta.