implantologia

Implantologia
Dzięki implantom pacjenci unikają kłopotów związanych z klasyczną protetyką jak np. wyjmowanie protez, konieczność szlifowania zębów itp. oraz mają pełen komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny podczas jedzenia, uśmiechu, czy mówienia.

Na leczenie implantologiczne składają się 2 etapy: część chirurgiczna, podczas której lekarz implantolog wprowadza do kości implanty.
Etap ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny. Po tym etapie następuje okres wygajania się implantu, zwany procesem osteointegracji, i trwa on od 3 do 6 miesięcy.
Drugim etapem jest etap wykonania koron lub mostów na wszczepionym implancie czyli etap protetyczny. Można zastosować też implanty z natychmiastowym obciążeniem.

Implanty są również najlepszym rozwiązaniem dla osób, które z równych powodów straciły swoje naturalne zęby. Dzięki stosowaniu najtrwalszych materiałów, które dodatkowo idealnie imitują naturalne uzębienie jesteśmy w stanie stworzyć zdrowy i piękny uśmiech dla każdego.

Dzięki zastosowaniu cyrkonu i techniki CAD/CAM możemy idealnie naśladować naturę w kreowaniu uzębienia, czyli Państwa uśmiechu.