inlay onlay

Inlay’e i Onlay’e
Onlay to alternatywa dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych. Są to wkłady koronowe, którymi uzupełniamy rozległe ubytki w zębach bocznych tj. przedtrzonowcach i trzonowcach. Przewyższają tradycyjne wypełnienia twardością, trwałością oraz efektem kosmetycznym.

Rozwiązania takie stosujemy przy całkowitych rekonstrukcjach zgryzu i estetycznych odbudowach łuków zębowych.

Zapewniają one bardzo dokładne odtwarzanie tkanek twardych zęba ze szczególnym uwzględnieniem miejsc stycznych oraz głębokich ubytków poddziąsłowych, gdzie zastosowanie klasycznych wypełnień kompozytowych nie daje oczekiwanych rezultatów trwałości, precyzji i estetyki.
Wkłady ceramiczne charakteryzują się dużo lepszą szczelnością, stabilnością koloru, a ich ścieralność odpowiada twardości szkliwa. Dzięki wkładom możemy powstrzymać procesy ścierania siekaczy, stabilizując zgryz na odpowiedniej wysokości, a wysoka estetyka pozostaje na lata bez zmian.
Inlay/onlay wykonywany jest z bloczków ceramicznych, co zapewnia jednorodną strukturę, bardzo wytrzymałą i stabilną, mocowaną w ustach za pomocą odpowiednich klejów, nie zmieniających przezierności i koloru zęba. Wypełnienia ceramiczne są nie do odróżnienia od naturalnych zębów.