Wybielanie zębów
Najczęściej piękny uśmiech kojarzy nam się z ładnymi i białymi zębami. Kiedy rozpoczynaliśmy naszą przygodę ze stomatologią, wybielanie zębów zaczęło zdobywać wielu zwolenników. Na bazie naszych doświadczeń i osiąganych wspaniałych efektach, w naszej praktyce dentystycznej proponujemy kilka metod wybielania zębów.
Zabieg profesjonalnego wybielania zębów przeprowadzamy w naszej praktyce zawsze od określenia koloru zębów pacjenta, a następnie na tej podstawie dobierany jest najbardziej odpowiedni typ zabiegu oraz preparat. Podczas tej samej wizyty pobieramy wycisk zębów pacjenta, który w przypadku metody nakładkowej posłuży do wykonania indywidualnej nakładki, za pomocą której pacjent będzie później aplikował odpowiedni preparat.

Nakładka wybielająca
Podczas drugiej wizyty przekazujemy pacjentowi wspomnianą wcześniej indywidualnie przygotowaną dla niego nakładkę oraz preparat do wybielania. Cały proces wybielania odbywa się w domu, jego efekty jednak powinny być kontrolowane podczas wizyt pacjenta w naszej praktyce przez lekarza przeprowadzającego zabieg.

Wybielanie zębów w gabinecie przy wykorzystaniu Lampy Zoom.
W naszym gabinecie do wybielania zębów stosujemy również najnowszą lampę do wybielania zębów – Zoom WhiteSpeed. Jest to już czwarta generacja lampy do wybielania zębów. Głowica lampy została wyposażona w żarówki LED, które zapewniają właściwie nieograniczony czas użytkowania urządzenia, a emitowane przez nie światło jest ponad dwukrotnie bardziej intensywne niż w przypadku innych lamp wybielających. Dzięki temu Zoom WhiteSpeed jest obecnie najskuteczniejszym na świecie systemem wybielania zębów w gabinecie.

Zoom! WhiteSpeed to najnowsza generacja gabinetowego systemu wybielania wspomaganego lampą. Jako już czwarta odsłona systemu Zoom!, łączy w sobie najlepsze cechy lampy Zoom! (skuteczność) oraz Zoom 2 ACP (bardzo niski poziom wywołanej nadwrażliwości). Czwarta generacja systemu, lampa Zoom! WhiteSpeed, jest bardzo dopracowanym produktem, bazującym na zebranym przez lata doświadczeniu oraz tysiącach skutecznie przeprowadzonych zabiegów wybielania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w dziedzinie wybielania zębów, Zoom! to obecnie najlepsze rozwiązanie, które można zaoferować pacjentom.

Zoom! – rewelacyjne rezultaty w ciągu zaledwie jednej wizyty.

Badania kliniczne dowodzą, że stosowanie systemu Zoom! u pacjentów, którzy mają kolor zębów w odcieniu A3 lub ciemniejszy, skutkuje wybieleniem się zębów o średnio 8 odcieni w ciągu zaledwie jednej wizyty. Dodatkowo, badania wskazują na to, że 50% z tych pacjentów osiągnęło po zabiegu kolor B1 (najjaśniejszy kolor w kolorniku) lub lepszy!

W przeważającej większości przypadków 4 sesje wybielania powinny w zupełności wystarczyć do uzyskania efektu satysfakcjonującego zarówno pacjenta, jak i lekarza. Taka długość zabiegu jest również optymalna z punktu widzenia jego trwałości.

System Zoom! jako jeden z niewielu systemów dostępnych obecnie na rynku spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej w zakresie stosowania nadtlenku wodoru. Wszystkie oferowane przez nas zestawy do wybielania zawierają maksymalnie 6% nadtlenku wodoru. Wraz z wejściem w życie nowej dyrektywy zmianie uległ również protokół zabiegowy kuracji wybielania Zoom. Pełna kuracja wybielania składa się obecnie z czterech 15 minutowych sesji wybielania oraz 2-3 nocy kuracji domowej, podczas której pacjent samodzielnie stosuje w domu jeden z preparatów nakładkowych. Takie rozwiązanie, pomimo znacznego obniżenia stężenia preparatu, pozwala zagwarantować efekty wybielania, których oczekują pacjenci i które utrzymają się przez długi czas.