Zadzwoń do nas

telefon – recepcja:
693 536 709
telefon – konsultacje:
693 140 006
opiekun pacjenta:
784 036 826

 

Centrum Rehabilitacji Stomatologicznej i Ogólnej

ul. Łabędzia 37 lok. 2 05-500 Piaseczno

Napisz do nas

Paradontoza
W naszej praktyce spotykamy się bardzo często z paradontozą, czyli zapaleniem przyzębia. Jest to bardzo częste, uciążliwe schorzenie, którego objawy przez długi czas mogą pozostać niezauważalne. W profilaktyce paradontozy ważne są regularne badania stomatologiczne, aby wykryć ją już na wczesnym etapie powstania. W większości wypadków jest ona wynikiem nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Przyczyną może być również nieprawidłowy zgryz oraz wady genetyczne, które przyśpieszają rozwój choroby. Dodatkowo negatywny wpływ na stan przyzębia ma kilka czynników: palenie papierosów, stres, cukrzyca, czy nieprawidłowe odżywianie.
Jeśli Twoje dziąsła krwawią przy szczotkowaniu lub samoistnie, występuje ból i obrzęk, a dziąsła są żywo czerwone może to świadczyć o ich zapaleniu. Nieleczone zapalenie dziąseł prowadzi w krótkim czasie do zapalenia przyzębia, ruchomości zębów, a nawet ich utraty. Dlatego bardzo ważne jest wczesne wykrycie choroby i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia paradontozy. Zapalenie dziąseł lub przyzębia nie jest chorobą nieuleczalną, jednak ważne jest wczesne jej wykrycie i szybkie podjęcie leczenia.

Recepta na kłopoty z dziąsłami jest stosunkowo prosta, jeśli zaczniemy działać na wczesnym etapie. Gdy stan zapalny ogranicza się do dziąseł, zwalczymy go dokładne czyszcząc zęby z kamienia i osadu w gabinecie stomatologicznym. Do tego dołożymy właściwe szczotkowanie zębów w domu, stosowanie nici dentystycznych oraz zakup odpowiedniej pasty. Dentysta zaleci też stosowanie płukanek antyseptycznych i maści na miejsca zmienione chorobowo.
Jednak gdy infekcja zaatakuje tkanki przyzębia, trzeba będzie usunąć kamień nie tylko z powierzchni zębów, ale także z kieszonek zębowych i korzeni. Taki zabieg wymagał do tej pory interwencji chirurga. Teraz stresującego spotkania ze skalpelem możesz uniknąć za sprawą technologii VECTOR. – Nieinwazyjnie, bo za pomocą ultradźwięków urządzenie oczyszcza kieszonki zębowe ze szkodliwej flory bakteryjnej, wypełnia kanaliki zębinowe odwrażliwiającym hydroksyapatytem oraz poleruje korzeń, dzięki czemu dziąsło zyskuje nowy przyczep.