Medycyna estetyczna – estetyka twarzy
Atrakcyjny wygląd, to pragnienie wielu z nas. Dotyczy ono zarówno kobiet jak i mężczyzn, dlatego też coraz więcej uwagi poświęcamy pielęgnacji i dbałości o to, aby jak najdłużej wyglądać młodo. Stosujemy w tym celu różne diety, ćwiczymy, korzystamy z różnego rodzaju kosmetyków. W ostatnim czasie coraz częściej sięgamy także po bardziej radykalne metody zatrzymania efektów upływającego czasu. Mowa tu o wzrastającej popularności dziedziny, jaką jest medycyna estetyczna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów pragniemy Państwu zaproponować następujące zabiegi z zakresu medycyny estetycznej:

CRYOLIFT

Unikalna propozycja zabiegu o kompleksowym działaniu odmładzającym. Zapewnia optymalny efekt działania krioplastyki w połączeniu z biostymulującym działaniem światła LED. Podczas zabiegu łączymy efekty działania najnowszej technologii, masaż oraz najwyższej jakości kosmetyki.
KRIOPLASTYKA

Wyjątkowa metoda łącząca działanie wysokiej jakości preparatów odmładzających z biostymulującym efektem stabilizowania zimna. Zabieg ten odświeża, ujędrnia i pobudza skórę, przywraca owal i dawne rysy twarzy, unosi opadające policzki wspomaga leczenie rozstępów. Do zabiegu stosujemy specjalną głowicę generującą stabilizowane zimno, które uwalniane bezpośrednio na skórę zwiększa mikrokrążenie, natlenienie skóry oraz dystrybucje składników aktywnych.
LUMINOTERAPIA

Terapia światłem LED jest stosunkowo nową i skuteczną metodą o szerokim zastosowaniu w kosmetologii i medycynie estetycznej. Zabieg polega na podniesieniu potencjału energetycznego komórek poprzez stymulację mitochondriów. Pobudzone i dotlenione komórki w optymalny sposób przyswajają dostarczane im substancje aktywne. Luminoterapia powoduje także lepsze przyswajanie substancji dostarczanych skórze podczas krioplastyki. Jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie rozgrzewa skóry tak jak światło laserów a po zabiegu pacjent natychmiast może wrócić do codziennych obowiązków.
MEZOTERAPIA IGŁOWA

Polega na wstrzykiwaniu śródskórnie małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych do skóry w ilościach nieosiągalnych dla aplikowanych zarówno osobiście jak i w profesjonalnych salonach kosmetyków. Jest bardzo skuteczną metodą w likwidacji drobnych zmarszczek i zwiotczenia skóry, a także w leczeniu wypadania włosów. Jest jednym z elementów leczenia cellulitu, rozstępów oraz keloidów i blizn przerostowych. Wstrzyknięcia substancji leczniczych lub pielęgnacyjnych są wykonywane wyłącznie przez lekarza ręcznie za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą lub multiiniektorów oraz mechanicznie przy pomocy pistoletu do mezoterapii. Zabiegi mezoterapii igłowej przynoszą efekt tylko wtedy, gdy wykonywane są w serii kilku zabiegów, wówczas gwarantują one długotrwały efekt. Początkowo należy poddawać się zabiegom co 7-14 dni przez dwa miesiące, potem warto wykonać jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.
MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Alternatywa dla mezoterapii igłowej, jeden z najnowocześniejszych, nieinwazyjnych systemów odmładzania skóry, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, oraz leczenia różnorodnych problemów skóry twarzy i ciała. Zabiegi wykonuje się za pomocą specjalistycznego urządzenia, które wykorzystując zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwala na wprowadzanie aktywnych preparatów do głębokich warstw skóry bez konieczności użycia igieł. Podobnie jak w przypadku mezoterapii igłowej także i te zabiegi przynoszą efekt tylko wtedy, gdy wykonywane są w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się zabiegom co 7-14 dni przez dwa miesiące, potem warto wykonać jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.
PEELINGI LEKARSKIE

Jeden z najpopularniejszych i nieinwazyjnych zabiegów dermatologii estetycznej. Dzięki niemu możemy wpływać na poprawę kondycji skóry poprzez złuszczanie naskórka z równoczesnym wprowadzaniem substancji leczniczych lub pielęgnacyjnych. Po indywidualnym opracowaniu kuracji pod kątem różnych problemów natury dermatologicznej i estetycznej peeling lekarski znajduje wskazanie przy: trądziku, bliznach, łojotoku, przebarwieniach, zmarszczkach, utarcie jędrności i elastyczności skóry, rozszerzonych porach, utracie blasku i świeżości skóry.
Nasi specjaliści pomogą państwu w wyborze najwłaściwszego rodzaju peelingu. Może to być: peeling chemiczny, który polega na zastosowaniu różnych związków chemicznych powodujących złuszczenie a następnie regenerację naskórka lub skóry właściwej. Najczęściej stosowane związki to: AHA (alfa-hydroksykwasy), BHA (beta-hydroksykwasy), TCA (kwas trójchlorooctowy).
Peeling kwasem glikolowym jest zabiegiem głęboko oczyszczającym skórę twarzy przeprowadzanym w celu redukcji zmarszczek powierzchniowych, przywrócenia jej elastyczności i jędrności oraz w leczeniu trądzika pospolitego i blizn potrądzikowych. Zadaniem peelingu jest również usuwanie przebarwień.
Peeling kwasem TCA jest wykorzystywany w zabiegach zarówno powierzchniowego jak i głębokiego złuszczania skóry. Peeling powierzchniowy służy poprawie jej napięcia oraz jest metodą walki z trądzikiem pospolitym, natomiast głębokie złuszczanie ma działanie odmładzające, niweluje blizny zanikowe, ułatwia usuwanie znamion, a także zmniejsza efekty innych zaburzeń pigmentacyjnych. Zabieg przy zastosowaniu kwasu glikolowego składa się z 4 etapów i polega na aplikowaniu preparatów o różnych stężeniach co pozwala zwiększać intensywność oddziaływania na skórę. Dobór stopni stężenia jest uzależniony od rodzaju cery i leczonych zaburzeń. Dzięki temu, poza działaniem złuszczającym, uzyskuje się efekt rozjaśnienia, nawilżenia czy odmłodzenia skóry.
W naszym gabinecie korzystamy z produktów renomowanej firmy FILORGIA oraz XYLOGIC.
Peelingi lekarskie przeprowadzane są w serii zabiegów, których liczbę warunkuje charakter problemu i potrzeby pielęgnacyjne skóry pacjenta. Zwykle są one wykonywane minimum co 7, a maksymalnie co 14 dni przez okres 2-3 miesięcy. Uzupełnieniem wszystkich zabiegów wykonywanych w gabinecie jest stosowanie odpowiednich preparatów w domu.