oczyszczanie zębów

Oczyszczanie zębów
W Praktyce Dentystycznej ArtDental oferujemy Państwu szereg skutecznych, nieinwazyjnych i całkowicie bezbolesnych metod oczyszczania zębów:

– skaling – czyli usuwanie kamienia, brązowego nalotu z zębów,
– polishing – polega na wygładzaniu powierzchni zębów przy użyciu specjalnych past z hydroksyapatytem i fluorem. Zabezpiecza przed odkładaniem się płytki nazębnej.
– piaskowanie – usuwanie przebarwień, osadów oraz drobin kamienia nazębnego pozostałego po skalingu.

Wszystkie stosowane przez nas metody pomagają usunąć kamień nazębny i inne osady odkładające się na zębach, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie oraz estetykę uzębienia. Domowe sposoby jak szczotkowanie, używanie nici dentystycznej i płynów do płukania są niezbędne do zachowania zdrowego uśmiechu, ale nie są wystarczające.
Aby nasze zęby pozostały zdrowe należy regularnie poddawać się zabiegowi czyszczenia zębów u dentysty – tylko profesjonalne oczyszczanie zębów jest w stanie dokładnie usunąć odkładający się na zębach kamień oraz usunąć przebarwienia powstałe w wyniku picia kawy, czarnej herbaty, czy palenia papierosów.

Dzięki stosowanym przez nas zabiegom, wykonywanym na najwyższej klasie sprzęcie, nieestetyczny wygląd zębów pozostanie tylko wspomnieniem, a końcowy efekt zapewni poczucie czystości, świeżości jamy ustnej oraz pozwoli ponownie uśmiechać się bez skrępowania.